Topánky na bežky

Topánky na bežky sú členené do rôznych kategórií:

  • BEŽKÁRSKE TOPÁNKY BACK COUNTRY - Je špeciálna topánka pre pohyb v neprešliapané stope. Preto sú tieto topánky vyššie. Majú ohybnou podrážku a spevnený členok. Bežecké topánky Back Country sú vyrábané z odolnejších materiálov, kde je kladený veľký dôraz na nepromokání topánky, aby vaša noha zostala v suchu a teple aj v náročnejšom bežkárském teréne.
  • BEŽKÁRSKE TOPÁNKY PRE KLASIKU - Pre tento lyžiarsky štýl sú topánky nižšia, končí už pod členkom, aby bolo možné nohu v členku bez obmedzenia ohýbať. Topánky na klasiku nemajú vystuženie členku, ktoré sú u topánok na korčuľovanie a kombi topánok. Podrážka u týchto topánok je mäkká aby umožňovala ohyb ve špičke a tým aj zdvihnutie päty.
  • BEŽKÁRSKE TOPÁNKY PRE KORČUĽOVANIE - Na rozdiel od topánky pre klasiku sú topánky na korčuľovanie vyššia. Členok je vystužený tak, aby sa noha nehýbala do strán. Pre maximálnu spevnenie členku sú použité špeciálne manžety, ktoré sú vyrobené z tvrdeného plastu. Pretekárske topánky majú túto manžetu zvyčajne vyrobenú z karbónu. Podrážka topánok na korčuľovanie je tvrdá tak aby sa špička topánok nedala ohnúť.
  • BEŽKÁRSKE TOPÁNKY KOMBI - Sú určené pre lyžiarov, ktorí chcú kombinovať klasický štýl a korčuľovanie. Majú vystuženú manžetu v oblasti členku ako topánky pre bruselní, ale majú mäkkú podrážku v oblasti špičky topánky, ktorá umožňuje pohyb pre klasickú techniku.

V sekcii dámske, pánske alebo detské lyžiarske topánky nájdete obuv pre turistické i športové lyžovanie.

Řadit dle:
späť123
späť123
Filtry

Cena

-
0 ks
Košík: 0,00
0 ks